Logo

Mediacje w sprawach cywilnych z wykorzystaniem kodeksu rodzinnego i opiekuńczego

Date

Thursday, September 29, 2022

Time

12:00 PM Europe/Warsaw

Convert to my timezone
This event is certified, please provide correct information.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
Czy wyraża Pani/Pan zgodę na informowanie na podanego w tym zgłoszeniu maila, do dnia 31.08.2023, o szkoleniach, seminariach, webinariach i innych wydarzeniach, które będą organizowane w ramach projektu UE, o którym mowa poniżej?
  • This field is required.
Required fields
If you have already registered and can't locate your registration confirmation email, click here!
The email address is incorrect. Please double-check your email address.

A confirmation email with logging details has been sent to the provided email.

System configuration test. Click here!

Agenda

EU%20opis.png

krm-seminarium.png

Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza 

zaprasza na 

S E M I N A R I U M

„Mediacje w sprawach cywilnych z wykorzystaniem kodeksu rodzinnego i opiekuńczego”.

Seminarium odbędzie się 29 września 2022 r. w godzinach 12:00 - 14:00 w formie zdalnej (online). 


Udział bezpłatny 

 

Uczestnicy seminarium będą mieli możliwość:

dowiedzieć się więcej nt. wyspecjalizowanych regulacji prawa cywilnego - stosunki prawne w rodzinie (zarówno niemajątkowe i majątkowe), jej istnienie i funkcjonowanie oraz stosunki wynikające z opieki;

  •        poznania przykładów konkretnych spraw, gdy mediacja okazała się szybszym i skuteczniejszym sposobem rozwiązania konfliktu, niż proces sądowy;

  • przekonania się, iż sprawa w sądzie rodzinnym nie musi kończyć się przegraną którejkolwiek ze stron;
  •          uzyskania wiedzę nt. wymiernych (realnych) korzyści z uczestnictwa w mediacji cywilnej – rodzinnej;

  •        upewnienia się, że postępowanie mediacyjne, w przeciwieństwie do postępowania sadowego pozwala na osobistą kontrolę przebiegu procesu rozwiązania sporu i uniknięcie stresu spotkania w sądzie;

  • zastanowienia się, kiedy przeprowadzenie mediacji w sprawach cywilnych w trybie zdalnym może być korzystnym rozwiązaniem;


Seminarium poprowadzą osoby z bardzo dużym doświadczeniem zawodowym, dysponujące wiedzą ekspercką - więcej o ekspertach poniżej:


  • dr Dorota Grażyna Gniewosz – doktor nauk społecznych w dyscyplinie ekonomia i finanse, urzędnik, menadżer i mediator dyplomowany, ukończyła studia na kierunku „Negocjacje i mediacje” na Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie. Od 2007 wpisana na listę mediatorów stałych przy Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze. Posiada doświadczenie praktyczne głównie w mediacji cywilnej i karnej dla dorosłych, zaangażowana w propagowanie wśród młodzieży rozwiązywania sporów poprzez mediację. Działała w Instytucie Rozwiązywania Konfliktów w Warszawie i Dolnośląskim Ośrodku Mediacji „DOM”. W 2020 z innymi mediatorkami założyła pierwsze w regionie jeleniogórskim Stowarzyszenie Mediatorów w Jeleniej Górze i pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu. Posiada certyfikat walidacji w ramach kwalifikacji rynkowej "Prowadzenie mediacji sądowych i pozasądowych w sprawach cywilnych". Zawodowo, od dwudziestu lat zajmuje kierownicze stanowisko w Narodowym Funduszu Zdrowia. 
  • Agnieszka Szydłowska - mediator dyplomowany - ukończyła studia na kierunku „Prawo” na Wydziale Prawa i Administracji w WSP we Wrocławiu,  „ Studia Podyplomowe Zawodu Mediatora” na Wydziale Nauk Społecznych na Uniwersytecie Wrocławskim, „Studia Podyplomowe - w zakresie prawa rodzinnego z elementami psychologii”  na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Łódzkim. Od 2018 r. wpisana na listę stałych mediatorów w sprawach cywilnych prowadzoną przez Prezesa Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze, oraz wpisana jest do wykazu instytucji i osób godnych zaufania uprawnionych do przeprowadzania postępowania mediacyjnego w sprawach karnych. W latach 2016-2022 pełniła funkcję ławnika w wydziale cywilnym Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze (posiedzenia rozwodowe). Posiada doświadczenie pracy ze studentami jako wykładowca w WSB we Wrocławiu oraz  zaangażowana w propagowanie wśród młodzieży rozwiązywania sporów poprzez mediację. Posiada certyfikat walidacji w ramach kwalifikacji rynkowej "Prowadzenie mediacji sądowych i pozasądowych w sprawach cywilnych". W 2020 z innymi mediatorkami założyła pierwsze w regionie jeleniogórskim Stowarzyszenie Mediatorów w Jeleniej Górze i pełni funkcję Prezesa Zarządu.

Program Seminarium:

12:00 – 12:05 - otwarcie seminarium, przedstawienie prelegentów i tematyki seminarium oraz informacji o projekcie.

12:05 – 13:45 - wystąpienia prelegentek.

13:45 – 14.00 - odrębna sesja odpowiedzi na pytania.

15:00 - zakończenie seminarium

Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza jako jeden z czterech partnerów Ministerstwa Sprawiedliwości w projekcie "Upowszechnianie alternatywnych metod rozwiązywania sporów poprzez podniesienie kompetencji mediatorów, utworzenie Krajowego Rejestru Mediatorów (KRM) oraz działania informacyjne" zaprasza osoby (zamieszkujące, prowadzące działalność/praktykę lub zatrudnienie) na terenie województw: dolnośląskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego* do udziału w bezpłatnym seminarium pt. „Mediacje w sprawach cywilnych z wykorzystaniem kodeksu rodzinnego i opiekuńczego”.

*Bezpłatne seminaria dla uczestników z pozostałych województw organizowane są/będą w ramach Projektu przez pozostałych Partnerów tj. Konfederację Lewiatan, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Centralny Instytut Analiz Polityczno - Prawnych.

Uczestnicy otrzymają z systemu ClickMeeting automatycznie wygenerowany certyfikat uczestnictwa.

Szczegóły organizacyjne:

- Potwierdzeniem udanej rejestracji jest otrzymanie maila; w wypadku jego braku, prosimy o kontakt z organizatorami.

- Prosimy o zwrócenie uwagi na literówki w adresie mailowym, sprawdzenie folderu SPAM, sprawdzenie polityki działów IT w kwestii filtrów spam serwerów pocztowych i zaufanych nadawców poczty przychodzącej.

- Seminarium odbywa się online za pomocą platformy ClickMeeting.

- Wszystkie informacje o technicznych aspektach seminarium znajdą Państwo na stronie rejestracji.

- W trakcie seminarium będzie możliwość zadawania pytań przez uczestników.

- Seminarium będzie nagrywane i przekazane liderowi projektu - Ministerstwu Sprawiedliwości. Ministerstwo Sprawiedliwości zastrzegło sobie możliwość upublicznienia nagranego seminarium. Osoby niewyrażające zgody na nagranie seminarium, proszone są o niezgłaszanie się na nie. Jednocześnie informujemy, że podczas całego seminarium włączenie kamery będzie wyłącznie dobrowolne i nie jest wymagane od jego Uczestników. Zależnie od ustawień pokoju webinarowego, mogą być widoczne dane wpisane w rubrykach: imię i nazwisko.

- Szczególne potrzeby związane z emisją seminarium przez organizatora np. związane z niepełnosprawnościami można zgłaszać do 16.09.2022.

Zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/We RODO, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb uczestnictwa SEMINARIUM ONLINE.

Limitowana liczba osób.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt

e-mail: k.zuchowicz@rigp.pl / tel +48 882 430 979

 

 

 

 

Presenter

Mrs dr Dorota Grażyna Gniewosz

Doktor nauk społecznych w dyscyplinie ekonomia i finanse, urzędnik, menadżer i mediator dyplomowany, ukończyła studia na kierunku „Negocjacje i mediacje” na Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie. Od 2007 wpisana na listę mediatorów stałych przy Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze. Posiada doświadczenie praktyczne głównie w mediacji cywilnej i karnej dla dorosłych, zaangażowana w propagowanie wśród młodzieży rozwiązywania sporów poprzez mediację. Działała w Instytucie Rozwiązywania Konfliktów w Warszawie i Dolnośląskim Ośrodku Mediacji „DOM”. W 2020 z innymi mediatorkami założyła pierwsze w regionie jeleniogórskim Stowarzyszenie Mediatorów w Jeleniej Górze i pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu. Posiada certyfikat walidacji w ramach kwalifikacji rynkowej "Prowadzenie mediacji sądowych i pozasądowych w sprawach cywilnych". Zawodowo, od dwudziestu lat zajmuje kierownicze stanowisko w Narodowym Funduszu Zdrowia.
Presenter

Mrs Agnieszka Szydłowska

Mediator dyplomowany - ukończyła studia na kierunku „Prawo” na Wydziale Prawa i Administracji w WSP we Wrocławiu, „ Studia Podyplomowe Zawodu Mediatora” na Wydziale Nauk Społecznych na Uniwersytecie Wrocławskim, „Studia Podyplomowe - w zakresie prawa rodzinnego z elementami psychologii” na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Łódzkim. Od 2018 r. wpisana na listę stałych mediatorów w sprawach cywilnych prowadzoną przez Prezesa Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze, oraz wpisana jest do wykazu instytucji i osób godnych zaufania uprawnionych do przeprowadzania postępowania mediacyjnego w sprawach karnych. W latach 2016-2022 pełniła funkcję ławnika w wydziale cywilnym Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze (posiedzenia rozwodowe). Posiada doświadczenie pracy ze studentami jako wykładowca w WSB we Wrocławiu oraz zaangażowana w propagowanie wśród młodzieży rozwiązywania sporów poprzez mediację. Posiada certyfikat walidacji w ramach kwalifikacji rynkowej "Prowadzenie mediacji sądowych i pozasądowych w sprawach cywilnych". W 2020 z innymi mediatorkami założyła pierwsze w regionie jeleniogórskim Stowarzyszenie Mediatorów w Jeleniej Górze i pełni funkcję Prezesa Zarządu.